Ile kosztuje strona internetowa?

2 marca 2020
5
Ze względu na wszechobecny dostęp do internetu, większość osób to właśnie w sieci poszukuje niezbędnych informacji na temat produktów i usług. Trudno więc wyobrazić sobie, żeby prowadzić biznes, bez posiadania firmowej strony internetowej. Żeby jednak przynosiła ona zyski, musi być zaprojektowana i stworzona w profesjonalny sposób. Ile kosztuje założenie i utrzymanie strony internetowej?
 

Co wpływa na koszt stworzenia strony?

Przeglądając strony, z pewnością zauważyłeś, że różnią się one wyglądem, strukturą czy funkcjonalnością. Projektowanie stron internetowych musi uwzględniać szereg, z pozoru mało ważnych detali, które jednak maja duże znaczenie. Cena strony www, w dużej mierze zależy więc od takich czynników, jak:
 
  • liczba podstron,
  • czas realizacji,
  • layout strony,
  • CMS,
  • responsywność,
  • zastosowanie dodatkowych wtyczek i funkcjonalności,
  • optymalizacja pod wyszukiwarki.
Założenie strony mogłoby się wydawać nieskomplikowane, gdyż w sieci dostępne są gotowe szablony, z których można skorzystać. Należy sobie jednak zadać pytanie, czy taka witryna rzeczywiście spełni swoją funkcję i przyczyni się do wzrostu zysków firmy?
 

Ile kosztuje wykonanie strony?

Podstawowa wersja witryny, która ma być jedynie prostą wizytówką firmy, to koszt od 300 do 1000 zł.  Trzeba jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach, do przeglądania internetu używa się nie tylko komputerów, ale także smartfonów i tabletów. Strona musi być więc dostosowana do wyświetlania na różnych ekranach. Cena strony responsywnej to już trochę większy wydatek, który ustalany jest indywidualnie. Można jednak zdecydować się na założenie strony na WordPress i zoptymalizowanie jej pod kątem responsywności. W tym przypadku jest również zapewniony intuicyjny w obsłudze CMS, a cena podstawowej wersji strony może kosztować od 500 do 3000 zł.
 

Cennik sklepów internetowych i portali

Na znacznie wyższy koszt musisz się przygotować, jeżeli planujesz rozpocząć sprzedaż online. Podstawowy projekt sklepu internetowego, który będzie przyjazny dla użytkownika i w pełni responsywny, to koszt od 2000 nawet do 20 000 zł. Równie dużo zapłacisz za projekt portalu, który będzie rozbudowany i wyposażony w wiele funkcjonalności. Wówczas musisz się przygotować na wydatek od 3000 do 100 000 zł! A ile kosztuje utrzymanie strony? Tu ceny nie są tak wygórowane i ograniczają się do opłacenia hostingu strony, który na rocznej licencji kosztuje od 40 do 500 zł oraz wykupienia domeny, co wiąże się opłatami rzędu 30 – 150 zł na rok.
 

Skąd wziąć pieniądze na stronę internetową?

Jak widzisz, wykonanie i utrzymanie profesjonalnej strony wcale nie jest tanie. Oczywiście możesz zdecydować się na bezpłatne założenie bloga, ale czy rzeczywiście pozwoli Ci rozwinąć biznes i zwiększyć zyski ze sprzedaży? Jeżeli dopiero rozkręcasz biznes i nie masz wystarczającego budżetu na stworzenie firmowej strony, skorzystaj z pomocy Fintera.pl. Jest to platforma, która współpracuje z najlepszymi firmami pożyczkowymi i bankami. Dzięki niej szybko sprawdzisz dostępne opcje finansowania i znajdziesz najkorzystniejszy dla siebie wariant.
 
udział