Ile kosztuje tablet?

2 marca 2020
4
Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie można korzystać z funkcjonalności komputera za pomocą urządzeń mobilnych. Zalicza się do nich między innymi tablet, który sprawdzi się do pracy i rozrywki. Jego najważniejszą zaletą są kompaktowe wymiary, dlatego stanowi praktyczną alternatywę dla laptopa na czas podróży lub do pracy w terenie. Ile może kosztować tablet i od czego zależy cena takiego urządzenia?
 

Co ma wpływ na ceny tabletów?

Tablet jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku można znaleźć nowoczesne modele, wyposażone w szereg przydatnych udogodnień, a także standardowe wersje, o podstawowej funkcjonalności. To, ile może kosztować tablet, w dużej mierze zależy od jego wyposażenia, takiego jak:
 
  • rozmiar wyświetlacza,
  • procesor,
  • pamięć RAM,
  • wytrzymałość baterii,
  • zastosowanie nowoczesnych technologii,
  • funkcjonalność,
  • wydajność pracy,
  • system operacyjny.
Niska cena nigdy nie powinna być jednak najważniejszym kryterium wyboru. Podczas zakupu warto brać pod uwagę wytrzymałość urządzenia, markę oraz dodatkowe funkcjonalności.
 

W jakich cenach można kupić tablet?

Podstawowe wersje tabletów można zakupić w dość atrakcyjnej cenie, gdyż zaczynają się one już od 200 zł. Najtańsze tablety często mają jednak słabe parametry, dlatego nie zawsze poradzą sobie z nowoczesnymi aplikacjami. Jeżeli chcesz zainwestować w solidniejszy laptop o przekątnej 9 cali i wysokiej wydajności pracy, musisz przygotować się na wydatek rzędu 300-1000 zł. Nie jest to oczywiście najdroższy wariant dostępny na rynku, a raczej średnia kategoria cenowa. Cena za nowoczesny, wyposażony w najlepsze funkcje i podzespoły tablet, może oscylować nawet w granicach 3000-6000 zł. Co posiada tablet z najdroższej półki? Solidny procesor, dużo pamięci RAM, nowoczesny system operacyjny oraz liczne udogodnienia, które wpływają na komfort korzystania z urządzenia.
 

Ile cali wybrać?

Największą popularnością cieszą się tablety 10 cali, gdyż mimo że są dość kompaktowe, to pozwalają na swobodne korzystanie z dostępnych funkcji. Takie modele są nieco droższe niż standardowy tablet 9 cali i mogą kosztować od 500-1500 w podstawowym wariancie. Za tablet 10 cali z górnej półki, znanej marki takiej jak Samsung, trzeba już zapłacić od 500 do 3500 zł. Przed zakupem warto sprawdzić aktualne promocje, gdyż dzięki nim można znacznie obniżyć cenę nawet najdroższego tableta.
 

Skąd wziąć pieniądze na zakup tableta?

Kupno tableta to spora inwestycja, jednak nie warto na niej oszczędzać. Jeżeli potrzebujesz nowego urządzenia, a Twoja aktualna sytuacja finansowa nie pozwala na taki wydatek, możesz skorzystać z pomocy Fintera.pl. Jest to platforma, za pomocą której, możesz porównać ze sobą wiele ofert pożyczek i kredytów. Dzięki temu znajdziesz najodpowiedniejszą opcję, która pomoże Ci sfinansować zakup nowego tableta.
 
udział